Takto jste Chorvatsko ještě neviděli, podívejte se na unikátní záběry nejkrásnějších míst

Chorvatsko je skvělým místem pro dovolenou na pláži, ale pyšní se i mnoha unikátními architektonickými skvosty a místy se zajímavými příběhy. Některé z nich zvěčnili na fotce autoři instagramového profilu world_walkerz.

Známý i jako Domov chorvatských umělců a hovorově jako Mešita (chorvatsky: Džamija), je kulturním místem a oficiálním sídlem Chorvatské společnosti Výtvarných umělců (HDLU) na Náměstí obětí fašismu v centru chorvatského Záhřebu.

Navrhl ho Ivan Meštrović a byl postaven v roce 1938 a plnil několik funkcí. Umělecká galerie byla před druhou světovou válkou přeměněna na mešitu a následně se změnila na Muzeum revoluce v poválečné Jugoslávii.

V roce 1990 se budova vrátila Chorvatskému svazu umělců. Po rozsáhlé rekonstrukci slouží od roku 2006 jako prostor pro výstavy a akce.

Umělecký pavilon v Záhřebu
Umělecká galerie v Záhřebu se nachází na Lenuciho podkově, v městské části Dolní město, jižně od Náměstí Nikolu Šubiće Zrinského, na severní straně Náměstí krále Tomislava, které lemuje hlavní nádraží v Záhřebu.

Byla založena v roce 1898 a je nejstarší galerií v jihovýchodní Evropě a jedinou účelovou galerií v Záhřebu, která byla navržena speciálně pro uspořádání velkých výstav.

Pula
Pula je město a přístav na západě země, na jihu poloostrova Istrie. Leží na pobřeží Benátského zálivu.

Místo je trvale osídleno již velmi dlouho; v V 1. století před Kristem zde Římané založili kolonii s názvem Colonia Pietas Iulia Pola. Z tohoto období pochází mnoho památek, které lákají turisty, například amfiteátr, Herkulova brána nebo Vítězný oblouk rodiny Sergiů.

Ve středověku se o Pule zmiňuje Dante Alighieri.

Rovinj
Rovinj se nachází na západě poloostrova Istrie na pobřeží Benátského zálivu, dodnes zde žije italská menšina.

Ve městě se dosud používá Istrijština, ohrožený románský jazyk, rozšířený jen na poloostrově Istrie v okolí Rovinj a Vodnjan.

Město se může pochlubit krásným historickým jádrem, které si dosud uchovalo ráz středověkých a renesančních benátských měst. V okolí se nachází 22 ostrovů.

Trogir
Trogir je historické město a přístav ve Splitsko-dalmatské župě v Chorvatsku. Leží 27 ​​kilometrů západně od Splitu.

Historické město Trogir se nachází na malém ostrově mezi chorvatskou pevninou a ostrovem Čiovo.

Od roku 1997 je historické centrum Trogiru, které se může pochlubit benátskou architekturou, zařazeno do seznamu světového dědictví UNESCO.

Discover

Sponsor

Latest

Nový reprezentační trenér? Šéf svazu Kováček se vyjádřil

Slovenští fotbalisté nabrali směr Ázerbájdžán. V Baku ho vyzvou ve třetím zápase C-divize Ligy národů. Slovenská jedenáctka před zápasem...

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni...

Nadal verze 2005 byl lepší. To však neznamená, že by dnešního zdolal

Do elitní dvacítky WTA dovedl čtyři hráčky, nyní si dal Vladimír Pláteník (46) od profesionálního tenisu pauzu. Roland Garros však sledoval. Triumfy...

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat...

Kateřina navrhuje boty, které obouvá i prezidentka: Její lodičky se staly ikonickými

Jak jste se dostali k navrhování bot? Bylo to rozhodnutí, opustit pracovní jistotu a skočit do neznáma náročné?Už od střední školy mě...