Řecko je letní stálicí rekreantů

Trojici top letních dovolenkových destinací Slováků po Itálii a Španělsku tradičně doplňuje Řecko a jeho bohatá nabídka ostrovů. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou nadále pozemní Athény či Soluň, zájmu se však těší i ostrovy v čele s Korfu, který letos roste i s porovnání s rokem 2019. Řecko tak v prvním červnovém týdnu dosahuje podle dat Pelikán.sk 64 procent z celkového počtu rekreantů v předpandemickém roku 2019. Řecko však bude letos ještě silnějším – jen během května rostlo o 95 procent ve srovnání s květnem 2019 a vše nasvědčuje tomu, že se mu bude stejně dařit i během zbytku léta.

Řecko uvolnilo pro rekreanty opatření ještě začátkem května – do této země tak Slováci cestují bez potřeby prokázání se očkováním, testováním či potvrzením o překonání. O zemi mýtů a legend tak od května raketově stoupá zájem, ukazují data Pelikán.sk.

\“V porovnání s předchozím měsícem rostl zájem o letenky do Řecka v květnu o více než 60 procent, při pobytech je zájem ještě výraznější a ve srovnání s dubnem se zvýšil o necelých 90 procent,\“ vysvětluje Katarína Šuchterová z Pelikán.sk.

Kromě Athén a Soluně roste zájem o řecké ostrovy – těch se v zemi nachází oficiálně kolem dvou až šesti tisíc, toto číslo se liší podle toho, co je považováno za minimální velikost pro ostrov. Obydlených je však jen přibližně 200.

„Nejoblíbenějším je ostrov Korfu, který roste začátkem června o téměř deset procent ve srovnání s celým rokem 2019,” dodává Šuchterová. Výrazně podle ní roste například Skiathos. ostrov Mamma Mia – o 185 procent.

Lákadlem jsou nadále i cenovky – letenky začínají na částce pod 50 eur zpátečně a kompletní dovolenkové balíky v Řecku na cenovce pod 300 eur.

Nejzelenější z řeckých ostrovů lákal kdysi i císařovnu Sissi, dnes je oblíbenou destinací slovenských turistů. Možností k ubytování je například tříhvězdičkový hotel Palotel přímo na hlavní ulici ve městě Gouvia jen pár metrů od veřejné pláže. Hotel Palotel začíná na cenovce od necelých 430 eur, ve které mají rekreanti zahrnuty ubytování na čtyři noci, zpáteční let z Vídně či Bratislavy a také letištní transfer a snídaně.

Ostrov Kos je znám svým sto kilometrů dlouhým pobřežím, které lemují ty nejkrásnější pláže v Egejském moři. Rekreantů láká například na pětihvězdičkové pobyty s cenovkou od přibližně tisíc eur. V ceně pobytu je zahrnuto ubytování na sedm nocí, odlet z Vídně, letištní transfer a stravování formou polopenze

Ostrov Kos je rodištěm velikána medicíny – Hippokrata.
Koukounaria Hotel & Suites 4*, Zakynthos
Pláže Zakynthosu si oblíbily i želvy Caretta, které na nich hnízdí, lákadlem Zakynthosu je však také průzračná voda či krásná příroda. Z pláží je nejznámější pláž Navagio, která se objevuje na téměř každé dovolenkové pohlednici z ostrova. Pobyt na ostrově Zakynthos lze sehnat od přibližně 630 eur na osobu. V ceně je zahrnuto ubytování ve čtyřhvězdičkovém resortu na sedm nocí, odlet z Vídně, letištní transfer a také snídaně.

Jedním z nejromantičtějších ostrovem je právě Santorini – proslavili jej typicky bílé domy s modrými střechami či pláže s černým pískem. Romantický pobyt na ostrově Santorini si lze vychutnat s cenovkou od přibližně 1200 eur na osobu. V ceně je zahrnuto ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu na sedm nocí, odlet z Vídně, letištní transfer a hotelovou snídani.

Discover

Sponsor

Latest

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný...

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek...

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat...

AvtoVaz: Tak přece. Rusové spustili výrobu Lady z ‚pravěku‘!

Po více než měsíci a půl se v největší ruské automobilce opět rozjely linky. Sjíždějí z ní však auta, která vracejí AvtoVaz...

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se...