Mafiánské praktiky? Turistky zažalovaly plážový bar za účet 600 eur za 2 drinky a meze

Dovolená je čas na vyhození si z kopýtka. I když během celého roku šetříme, tohle je pár dní, kdy si dopřejeme i to, co jindy ne. Co je však hodně, to je hodně, řekly si turistky v Řecku poté, co jim plážový bar zaúčtoval více než 600 eur za tři položky, dva nápoje a předkrm.

Bar na řeckém ostrově Mykonos se ocitl u soudu poté, co dvěma americkým turistkám přinesl účtenku, kde svítila částka vyšší než šest stovek. Návštěvnice si přitom objednaly jen dva drinky a talíř krabích stehen, informuje Greek City Times.

Brenda Moulton a její devatenáctiletá dcera Kaylea trávili slunečný den na mykonoské pláži Platis Gialos, když dostali chuť na malé občerstvení. Zamířili proto do plážového baru DK Oyster a objednali si. To, co následovalo, je šokovalo a ženy, které se cítí podvedeny, nenechaly situaci jen tak.

Do návštěvy je přitom – podle jejich slov – zaměstnanec doslova dotlačil. Jak řekli, číšník před ně vyskočil a vytrvale je lákal do baru.

Máma blogerka: S dětmi kolem světa? Dobře naplánovaná exotika vyjde stejně jako resort all inclusive
Máma s dcerou si v příjemném prostředí vychutnali po jednom mochitu a k nápojům je přišli na chuť krabí stehýnka. Po konzumaci jim číšník donesl účet – 520,80 eur plus „povinné“ spropitné ve výši 80 eur, takže celková cena byla 600 eur.

Brenda Moulton účet odmítla zaplatit a personálu řekla, že dvě mochita a talíř krabích stehen prostě nemůže stát takovou částku.

Na to jí zaměstnanec restaurace začal vyhrožovat, že pokud nezaplatí, nebude moci odletět zpět do USA. Číšník jí pohrozil, že zavolá policii, která si ženy nechá v Řecku a nebudou se moci vrátit do vlasti.

Dovolenkářky pod tímto tlakem nakonec účet zaplatily az restaurace odešli, ale ještě nějaký čas zůstaly stát nedaleko a varovaly i ostatní potenciální zákazníky, aby se podniku vyhnuli, protože je to banda podvodníků.

Odpověď na „kažení kšeftu“ na sebe nenechala dlouho čekat a za krátký čas na ně vyběhl rozzuřený šéf baru, který je vyhnal.

Dvojice turistek nyní podniká právní kroky proti DK Oyster Bar. Právnička Brendy Moultonové, Marizanna Kikiri, říká, že její klienti byli vystaveni výhrůžkám a nespravedlivému zacházení ze strany restaurace.

Discover

Sponsor

Latest

Šikovná Janka má práci snů. Jak se dostala do hollywoodské produkce filmů?

Začněme od začátku. Jak se dívka, která studuje v Nitře žurnalistiku, dostane do Spojených států? Studium tam není sice nemožné, ale poměrně...

Policie vyzvala lidi: Rozhodněte na facebooku o novém designu našich aut!

Do neděle lze na facebooku Policie SR hlasovat o novém grafickém designu slovenských policejních aut. Na policejním facebooku se...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní...

Mercedes-Benz GLC: Více elektřiny, ale už bez šestiválců!

Přestože Mercedes-Benz představuje jeden nový elektromobil za druhým, nezapomíná ani na klasiku. Po novém céčku zde tak máme také jeho SUV verzi...

Coca-Cola aneb značka úzce spjatá s Vánoci. Jak vypadá její letošní reklama?

Letošní vánoční kampaň Kouzlo být spolu (Real Magic at Christmas) společnosti Coca-Cola vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Značka, která se stala synonymem...