Nejprve změnili dům k nepoznání a pak k němu přibyla i malebná venkovská zahrada!

Za nalezením domu se zahradou stála náhoda a spontánní rozhodnutí. Ale dříve než se noví majitelé nastěhovali, stavba i exteriér prošly výraznou proměnou. A úspěšně.

Rozloha: 647 m2

Zahradní prostory rádi propojujeme, aby se člověk i na svém pozemku mohl vydat na procházku. A tak i zde chodníček od vchodu do domu vede nášlapnými kameny na střeše přes louku a trávník k vyvýšeným záhonům, aby se lemovaný divokými jahodami kolem domu vrátil zpět k třešňovému hájku v předzahrádce.
– zahradní architekti z ateliéru Partero, partero.cz

Majitelé, partneři ve středních letech, žili původně ve městě a ve volném čase podnikali cyklovýlety. A právě na jednom z nich, na konci středočeské obce, našli svůj budoucí domov. Novostavba, stojící jako poslední v řadě v blízkosti přírody, byla označena k prodeji.

Samotná stavba sice jaksi divně vyčnívala ze šikmé hromady půdy a dům se ani architekturou nehodil k tomuto místu, ale samotná lokalita je okouzlila natolik, že dlouho neváhali a koupili ho. Dispozičně dům také nevyhovoval, a tak si majitelé na pomoc přizvali architektonický ateliér SAD.

Ve spolupráci s osvědčenou realizační firmou MY76 proběhla celková přeměna nevyhovující konstrukce, vnitřních dispozic i půdorysu. Při rekonstrukci se venku i uvnitř používaly kvalitní materiály především z lokálních zdrojů. Venkovský dům v moderním šatu je dnes plně funkční a logicky uspořádaný.

Digitally generated modern and minimalist family house/villa with garage and a terrace. The scene was rendered with photorealistic shaders and lighting in Autodesk® 3ds Max 2020 with V-Ray 5 with some post-production added.

Podstatnou součástí změny bylo i krajinářské řešení – práce s terénem a návrh zahrady. Proto architekti hned na začátku přizvali zahradní ateliér Partero z Brna, s nímž už v minulosti spolupracovali.

Zahradní architekt Jakub Finger vzpomíná: „To, že jsme se k projektu dostali od začátku, bylo velkou výhodou. S ateliérem SAD máme blízké vizuální cítění a při práci si rozumíme. Nápad s radikální změnou terénu vznikl nad společným stolem.

Tip: Veškerý nábytek a zahradní doplňky na jednom místě

Discover

Sponsor

Latest

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se...

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla,...

Snídáme ho, oběd, večeře: Neodmyslitelná součást jídelníčku, ale o jeho vlivu na zdraví víme málo

Snídáme ho, oběd, večeře. Pečivo je neodmyslitelná součást našeho jídelníčku a přesto o něm a jeho vlivu na zdraví víme stále až...

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu...

Nový reprezentační trenér? Šéf svazu Kováček se vyjádřil

Slovenští fotbalisté nabrali směr Ázerbájdžán. V Baku ho vyzvou ve třetím zápase C-divize Ligy národů. Slovenská jedenáctka před zápasem...