Nejprve změnili dům k nepoznání a pak k němu přibyla i malebná venkovská zahrada!

Za nalezením domu se zahradou stála náhoda a spontánní rozhodnutí. Ale dříve než se noví majitelé nastěhovali, stavba i exteriér prošly výraznou proměnou. A úspěšně.

Rozloha: 647 m2

Zahradní prostory rádi propojujeme, aby se člověk i na svém pozemku mohl vydat na procházku. A tak i zde chodníček od vchodu do domu vede nášlapnými kameny na střeše přes louku a trávník k vyvýšeným záhonům, aby se lemovaný divokými jahodami kolem domu vrátil zpět k třešňovému hájku v předzahrádce.
– zahradní architekti z ateliéru Partero, partero.cz

Majitelé, partneři ve středních letech, žili původně ve městě a ve volném čase podnikali cyklovýlety. A právě na jednom z nich, na konci středočeské obce, našli svůj budoucí domov. Novostavba, stojící jako poslední v řadě v blízkosti přírody, byla označena k prodeji.

Samotná stavba sice jaksi divně vyčnívala ze šikmé hromady půdy a dům se ani architekturou nehodil k tomuto místu, ale samotná lokalita je okouzlila natolik, že dlouho neváhali a koupili ho. Dispozičně dům také nevyhovoval, a tak si majitelé na pomoc přizvali architektonický ateliér SAD.

Ve spolupráci s osvědčenou realizační firmou MY76 proběhla celková přeměna nevyhovující konstrukce, vnitřních dispozic i půdorysu. Při rekonstrukci se venku i uvnitř používaly kvalitní materiály především z lokálních zdrojů. Venkovský dům v moderním šatu je dnes plně funkční a logicky uspořádaný.

Digitally generated modern and minimalist family house/villa with garage and a terrace. The scene was rendered with photorealistic shaders and lighting in Autodesk® 3ds Max 2020 with V-Ray 5 with some post-production added.

Podstatnou součástí změny bylo i krajinářské řešení – práce s terénem a návrh zahrady. Proto architekti hned na začátku přizvali zahradní ateliér Partero z Brna, s nímž už v minulosti spolupracovali.

Zahradní architekt Jakub Finger vzpomíná: „To, že jsme se k projektu dostali od začátku, bylo velkou výhodou. S ateliérem SAD máme blízké vizuální cítění a při práci si rozumíme. Nápad s radikální změnou terénu vznikl nad společným stolem.

Tip: Veškerý nábytek a zahradní doplňky na jednom místě

Discover

Sponsor

Latest

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už...

Má vaše tělo dostatek vitaminu D? Jeho přítomnost je důležitou ochranou vůči chorobám, včetně korony

Ještě donedávna vitamín D nikdo velmi neřešil. Bral se jako důležitý nanejvýš pro kosti. Dnes se však zjišťuje, že souvisí s řadou...

Pověrčivý Němec. Mistr světa obouvá stejné kopačky již 8 let

Již od roku 2014 nosí Toni Kroos stejnou značku fotbalové obuvi, Adipure 11Pro, ve které vybojoval mistrovskou trofej. 32letý...

Výstavba komunikací, pokládka asfaltu a dlažby, to jsou činnosti firmy Šlehofer

Každý rok se spousta organizací rozhodne pro rekonstrukci nebo stavbu komunikace. Mnozí také potřebují položit dlažbu, firmy i obce budují nová parkoviště,...

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný...