Pozor! Rakušané ‚zatočí‘ s pozéry. Pokuta může být až 10 000 eur!

V Rakousku se rozhodli zakročit proti „blbnutí“ za volantem. Tamní novela silničního zákona zvýšila pokuty za driftování, přetáčení kol či jízdu na motocyklu na jednom kole. Dokonce i na uzavřených parkovištích. Takže u našich sousedů se držte pěkně „při zemi“.

Rakouská policie už nehodlá tolerovat milovníky driftů či protáčení kol a pálení pneumatik. Takové chování považuje za nebezpečné. A je jedno, kde to děláte.
Tuneři a driftéři si už v Rakousku mnoho zábavy neužijí. A ani ti, které láká občas zmáčknout prudší plynový pedál. Novela tamního silničního zákona zakazuje jakékoli driftování, přetáčení pneumatik, průjezdy zatáčkami se skřípajícími gumami či jízdu na motocyklu na zadním nebo nebodaj na předním kole. „Nepřiměřené používání motorového vozidla, u kterého po celou dobu nedochází ke kontaktu mezi povrchem vozovky a všemi koly, je zakázáno.“ To je v podstatě správné, problémem je, že takové „hry“ se již nesmí odehrávat ani na uzavřených cestách či parkovištích.

Novela silničního zákona: Vyšší pokuty as ‚béčkem‘ i za volant 4-tunového auta
Pokuty jsou opravdu „mastné“ a závisí na tom, jak chování „cestného piráta“ posoudí policie. Nejméně však „pozéri“ zaplatí za takový prohřešek 300 eur. Pokud však bude mít policie podezření, že skutek by se mohl opakovat, nebo být nebezpečný pro okolí, svrchní sazba je až 10 000 eur. A nejen to, policie může zlobivým drifterům zadržet auto nebo motocykl na 72 hodin. Takže pokud pojedete tuto letní sezónu přes Rakousko do Chorvatska nebo do Itálie, myslete na to, že přetáčení kol, ke kterému může dojít i neúmyslně, může tamní policie posoudit jako přestupek.

Discover

Sponsor

Latest

Co je to horoskop?

Horoskop je vlastně jakýmsi diagramem, který zaznamenává polohy planet v daném čase i místě. Proto vycházejí horoskopy původně z astrologie.

V Česku výrazně klesá zájem o plug-in hybridy. Trh však válcuje Škoda

Zájem o plug-in hybridy v Česku meziročně klesl o čtvrtinu. Roste tam však zájem o bateriové elektromobily. Od ledna...

Policie vyzvala lidi: Rozhodněte na facebooku o novém designu našich aut!

Do neděle lze na facebooku Policie SR hlasovat o novém grafickém designu slovenských policejních aut. Na policejním facebooku se...

Koupelnové trendy: Vytvořte si domácí SPA, ve kterém vaše tělo rozkvete do nové krásy

Koupelna je místo, ze které si ve svém domově můžete vyčarovat příjemné domácí SPA. Stačí se inspirovat nejnovějšími interiérovými trendy, které hovoří...

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla,...